V roku 2018, po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny, usporiadal tlačovú besedu Robert Kaliňák, Robert Fico a vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar. Na stole sa objavil milión eur a mnohí sa pýtali, odkiaľ strana zobrala narýchlo takú hotovosť. Kaliňák na túto otázku odpovedal v markizáckej diskusii Na telo.

Do nedeľňajšej politickej diskusnej relácie Na telo prijal pozvanie Robert Kaliňák a predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO). Dvojica diskutovala aj o spornom paragrafe 363, ktorý generálna prokuratúra využila naposledy i v prípade exsmeráka Petra Kažimíra. Kaliňák konanie prokuratúry obhajoval a na margo slov Fica na chate o ochrane generálneho prokurátora uviedol, že týmto šéf Smeru myslel „ochrannú ruku zákona“. Krúpa sa, naopak, domnieva, že paragraf je nadužívaný aj v porovnaní s minulosťou a zvažuje taktiež pokus Maroša Žilinku z funkcie odvolať.

Pri otázkach divákov padla aj jedna, ktorá sa týkala zvláštnej tlačovej besedy Smeru v roku 2018 po vražde novinára a jeho snúbenice. Kaliňák, Fico a Gašpar sa vtedy postavili vedľa stolíka s miliónom eur, pričom expremiér vyzval ľudí, ktorí majú o vražde informácie, aby sa prihlásili. Len pred pár dňami pritom portál Aktuality zverejnil výpoveď expolicajného funkcionára Bernarda Slobodníka, ktorý v kauze Súmrak uviedol, že obrovskú hotovosť mal zabezpečiť Norbert Bödör.

Čo odo mňa žiadali Fico, Kali, ja som tieto peniaze musel zabezpečiť, doniesť, priniesť a mne s tým zabili celý deň a efekt v tom nevidím,“ mal vysloviť Bödör pred Slobodníkom. Kaliňák ale v Na telo odvetil, že výpoveď kajúcnika sa nezakladá na pravde: „To bolo zo štátnej pokladnice,“ uviedol a upresnil, že tá má účty vo viacerých bankách, medzi nimi aj vo Všeobecnej úverovej banke. Podľa jeho slov práve štátna pokladnica určila, z ktorého účtu si môžu hotovosť vypožičať: „Policajti prišli, zobrali peniaze a po tlačovke ich vrátili naspäť,“ objasňuje Kaliňák. Jeho slová má potvrdzovať aj rezort vnútra, ktorý v infožiadosti uviedol, že peniaze poskytla zmienená banka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Televízia Markíza/Na telo s Michalom Kovačičom, aktuality.sk │ Foto: YT/HNtelevízia