Odozva na prácu generálneho prokurátora: Slováci to povedali jasne!

Dátum:

Parlament po dvoch odkladoch napokon na začiatku decembra 2020 zvolil nového generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Zo 150 hlasov získal od poslancov 132, v dôsledku čoho išlo o jednoznačnú voľbu. Ako však jeho vyjadrenia i rozhodnutia vnímajú občania?

Televízia JOJ sa obrátila na agentúru AKO, od ktorej si objednala exkluzívny prieskum v súvislosti s generálnym prokurátorom. Uskutočnený bol od 10. do 17. januára, pričom jeho výsledky odprezentovala Jana Krescanko Dibáková v relácií Na hrane. Respondenti mali uviesť, ako sú spokojní s doterajšou prácou alebo pôsobením Maroša Žilinku.

Získané údaje preukázali, že prácou generálneho prokurátora je absolútne spokojných 17,2 % opýtaných Slovákov. Skôr spokojná je takmer tretina, čiže 32,8 %. Presne 50 % ľudí tak prejavilo pozitívne ohlasy v spojení s rozhodnutiami vysokopostaveného verejného činiteľa.

Každý piaty respondent je skôr nespokojný so Žilinkom, pričom sa takto vyjadrili hlavne ľudia vo veku 18 až 33 rokov. 11.4 % oslovených našincov je úplne nespokojných a 18,5 % ľudí nevedelo odpovedať na otázku. Iba 1 % Slovákov nechcelo prezradiť svoj názor na generálneho prokurátora.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: plus.noviny.sk  |  Foto: YT/Aktuality.sk, Pixabay, TV JOJ

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...