Zahraničný portál Daily Mail informoval na svojich stránkach o obzvlášť škandalóznom prípade, kedy predstaviteľ cirkvi zneužíval maloleté dievčatá. Šokujúcu pravdu odhalila jedna zo žien, pričom najmladšia obeť mala mať v danom čase len 18 mesiacov!

Je tomu len zopár týždňov, čo priamo na Slovensku upozornila na neuveriteľné zverstvá, týkajúce sa pedofilov, investigatívna reportérka Kristína Kövešová. Markizáčka sa na sociálnej sieti vydávala za mladistvé dievča, pričom dlhšie obdobie komunikovala v tomto duchu so staršími mužmi, ktorí sa s ňou napokon chceli stretnúť.

O odporných praktikách predstaviteľa cirkvi v USA tentokrát informoval portál Daily Mail, ktorý obvinil kňaza zo zneužívania piatich sestier. Otec Augustine Giella sa mal pod zámienkou darovania cukríkov intímne zblížiť s maloletými dievčatami, ktoré malo prebehnúť ešte v osemdesiatych rokoch. Kým muž zneužíval jednu zo sestier, ostatné sa na zverstvá museli nečinne prizerať.

Otrasné zážitky, ktoré obete zažívali dlhodobo, však neboli pre úmrtie kňaza nikdy prešetrené ani potrestané, nakoľko pred oficiálnym rozhodnutím úradov nečakane zomrel.

Zdroj: DailyMail