16. mája 2019 došlo k chladnokrvnej vražde iba 16-ročného Tomáša zo Žiliny, pričom ide o zločin, ktorý sa určite zapíše do dejín Slovenska ako jeden z najkrvavejších prípadov. Za smrť mladého muža bola odsúdená jeho najlepšia kamarátka Judita, ktorá sa rozhodla osloviť sudcov.

Vtedy iba 16-ročná Judita chladnokrvne zavraždila svojho kamaráta Tomáša, pričom mal na tele 47 bodných a bodnorezných rán. Počas vyšetrovania a následného dokazovania pred súdom sa na verejnosť dostali šokujúce zistenia o detailoch vraždy. Judita bola napokon odsúdená na 12 rokov a 4 mesiace za mrežami.

Mladá žena však chce zvrátiť verdikt súdu cez tzv. mimoriadny opravný prostriedok. Na Najvyšší súd bolo totiž odovzdané dovolanie, v ktorom odsúdená požaduje, aby sa celý súdny proces vrátil na začiatok. Kópiu celého dokumentu dostal aj zástupca rodiny obete, ktorý si musí preštudovať celých 91 strán.

Judita navrhuje zrušiť obe rozhodnutia súdov, v dôsledku čoho by sa celý prípad prejednával na okresnom súde. Bývalá študentka gymnázia na Varšavskej ceste v Žiline naďalej trvá na tom, že v osudný deň na dvere bytu zaklopal falošný odpočtár elektriny a následne zaútočil priamo na Tomáša. V oficiálnom liste tiež upozorňuje na chyby, ktorých sa dopustili súdy a odmieta odsudzujúci verdikt súdu.

Krajský súd totiž v rozsudku uviedol, že vražda mladíka bola ,,surová a trýznivá“. ,,Nie každé viacnásobné bodanie do častí tela, kde sa nachádzajú životne dôležité orgány, možno považovať samo o sebe za surový spôsob konania,“ uvádza sa v dovolaní, kde spochybnila aj označenie trýznivej vraždy, keďže smrť jej kamaráta mala byť rýchla. Práve toto tvrdenie však vyvrátila rekonštrukcia udalostí, ktoré ukázali, že 16-ročný chlapec dlho trpel a jeho smrť nemožno považovať za rýchlu.

Odsúdená žena zároveň upozornila na chýbajúci motív vraždy. V závere dokumentu sudcom pripomenula, že počas väzby sa u nej neprejavili žiadne znaky agresie či násilného správania. Dokonca mala byť v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne fyzicky napadnutá.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: SME  |  Foto: TV JOJ, FB/Tomáš T., pravdaojudite.net