Marian Kotleba si len pred pár dňami vypočul verdikt Najvyššieho súdu, ktorý ho uznal vinným v prípade šekov so zakázanou symbolikou. Poslanec vyviazol s podmienkou, no v deň rozsudku zároveň prišiel o svoj poslanecký mandát, čo znamená pre nedostačujúci počet členov aj zánik klubu ĽSNS. 

Poslanec Kotleba po odsúdení za spáchanie úmyselného trestného činu zároveň prišiel aj o mandát poslanca NR SR. Napriek tomu sa pred pár hodinami pokúsil vrátiť do práce, pričom tento krok avizoval aj fanúšikom a voličom na sociálnej sieti. Do parlamentu sa však podľa záberov portálu Aktuality zjavne nedostal.

Idem do roboty, ideme to vyskúšať,“ uviedol pred budovou Národnej rady. Jeho preukaz však už nie je platný a na vrátnici ho nevpustili ani ako návštevu. Rozhorčený Kotleba napokon dodal, že mu neprišlo žiadne rozhodnutie o zániku mandátu a namietal, že právny názor na vec mu dá až Ústavný súd.

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel ale na sociálnej sieti vysvetlil, že nevpustenie exposlanca do budovy bol správny krok. „Mandát poslanca zaniká dňom nadobudnutia právoplatnosti rozsudku, ktorým bol poslanec odsúdený za úmyselný trestný čin. Hecovať ľudí proti “systému” za to, že Národná rada SR bude dbať na dodržiavanie Ústavy SR ako najvyššieho zákona v štáte, je prejav zúfalstva človeka, ktorý odmieta niesť zodpovednosť za svoje skutky,“ doplnil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto:  YT/Aktuality.sk, FB/Gábor Grendel