30. júla ubehlo presne 5 rokov, čo širokú verejnosť šokovalo úmrtie Moniky († 36) a jej dcérky Klárky († 8), ktoré sa v danom období nachádzali spolu s otcom rodiny Petrom Kramným (40) na dovolenke v Egypte. Zo smrti oboch obetí bol obvinený práve manžel zosnulej, pričom za vraždu partnerky a dcéry ho odsúdili na 28 rokov. 

Prípad Petra Kramného a jeho rodiny, ktorá bola zavraždená na dovolenke v Egypte, rezonoval svojho času nielen Českou republikou, ale aj Slovenskom. Práve v týchto dňoch však zrejme opäť ožije, nakoľko podľa portálu Blesk.cz má odsúdený podať návrh na obnovu konania:

“Symbolicky, presne po piatich rokoch od smrti Moniky a Klárky, 30. 7. 2018 podá návrh na obnovu konania vo svojej trestnej veci,“ uviedol Václav Peričevič zo Spolku Šalamoun. Práve ten sa od začiatku snaží preukázať, že Petr Kramný je vo veci vraždy Moniky a Klárky nevinný. “Prípad je ťažko uveriteľným zlyhaním justičného systému,” dodáva Šalamoun.

Kým mnohí sú zo záujmu odsúdeného dostať sa na slobodu v šoku, jeho obhajkyňa má na vec jasný názor: „Pán Kramný je vo výkone trestu a jediný, kto v tejto veci môže niečo robiť, je jeho právny zástupca. Ja vám však túto informáciu nepotvrdím,“ odpovedala na otázku Blesku Jana Rejžková.

V noci z nedele na pondelok však predmetnú informáciu potvrdila na svojom Facebooku potvrdila: “S ohľadom na zvýšený záujem médii v súvislosti s avizovaným návrhom na obnovu konania tretnej veci Petra Kramného oznamujem, že dňa 30.07.2018 bude návrh na obnovu konania podaný. K dôvodom a obsahu návrhu sa nebudem bližšie vyjadrovať. Návrh bude prednesený pri verejnom zasadaní na Krajskom súde v Ostrave.”

Zdroj: Blesk.cz