Téma očkovania proti ochoreniu COVID-19 je stále aktuálnou a naďalej rozdeľuje spoločnosť na dva tábory. K vakcinácií sa pravidelne vyjadruje aj expremiér Igor Matovič, ktorý jasne vyjadril svoj názor, pričom dáva čoraz viac ľuďom najavo, že pandémia koronavírusu má iba jedno riešenie.

Minister financií od začiatku upozorňuje na dôležitosť očkovania, pričom s exšéfom rezortu zdravotníctva Marekom Krajčím dokonca vybavil vakcíny Sputnik V. Mnohí novinári i občania boli zvedaví, kedy sa on sám nechá zaočkovať. Zo začiatku tvrdil, že nepovažuje za správne dať sa zaočkovať medzi prvými. Následne nechcel absolvovať vakcínu ruskou očkovacou látkou, keďže by mu to skomplikovalo cestovanie do zahraničia.

Sputnik V totiž stále nie je registrovanou vakcínou Európskou liekovou agentúrou ani Štátnym úradom pre kontrolu liečiv. Igor Matovič sa napokon registroval v čakárni 30. júna, teda posledný deň pred tým, než sa registrácia na ruskú vakcínu uzavrela. Akoby toho nebolo málo, verejnosti tvrdil, že nedostal termín na očkovanie, no jeho vyjadrenie vyvrátil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ktorý si to dal ešte skontrolovať.

Šéf strany OĽaNO napokon absolvoval očkovanie na konci júla, v dôsledku čoho začal čoraz viac upozorňovať na dôležitosť vakcinácie. ,,…a nakoniec sa vlastne zaočkujeme všetci. Jedni vakcínou, druhí kovidom. Slobodne sme si vybrali,“ najnovšie napísal na sociálnej sieti. Slováci okamžite zareagovali, pričom politika považujú za pokrytca. ,,A to hovorí ten, ktorému trvalo pol roka, aby sa dal zaočkovať a ešte si vymýšľal množstvo výhovoriek, aby nedostal včeličku, ako to nazval. Týmito vyjadreniami nás iba poriadne vytáčate,“ napísala Anna, s ktorou súhlasilo množstvo komentujúcich.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič, FB/Igor Matovic, Pixabay