ODVOLÁVANIE ministra: Fico prehovoril o Mikulcovi, Makóovi, aj…!

Dátum:

Robert Fico, ktorý je hlavným iniciátorom utorkového odvolávania ministra vnútra Romana Mikulca, sa na jeho adresu opäť rozohnil, no venoval sa najmä téme fungovania policajných zložiek a spôsobov vyšetrovania či údajnému systému kajúcnikov, ktorých Fico nazýva udavačmi.

Utorková mimoriadna schôdza v NR SR, ktorej cieľom je hlasovanie o odvolaní ministra vnútra Romana Mikulca, začala horlivým prejavom jej iniciátora Roberta Fica. Predseda Smeru, ktorý len pred pár hodinami obvinil prezidentku Čaputovú z klamstiev, sa pred hlasovaním obul do Mikulca so včerajšími slovami o jeho údajných aktivitách z roku 2011. Podľa jeho slov mal mať minister vplyv na zákazky firmy jeho rodiny.

Mikulec sa voči tvrdeniam ohradil a uviedol, že Ficove reči nesedia z obsahového ani časového hľadiska. Zároveň pripomenul, že v minulosti mu do auta nastrčili kartu s tajnými informáciami, pričom ho súd napokon oslobodil so slovami, že môže ísť o spravodajskú hru. Fico venoval veľkú časť prejavu obvineniam a väzbe známych mien, čo považuje za diabolský plán na základe výpovedí kajúcnikov: „To nie sú kajúcnici, to sú udavači, ktorí sú pripravení udať kohokoľvek, kedykoľvek a za akýchkoľvek podmienok,“ uviedol.

Fico je presvedčený, že situácia by mala byť predmetom aj medzinárodného vyšetrovania a vyjadril znepokojenie nad opodstatnenosťou dlhých kolúznych väzieb v prípade Dušana Kováčika či Tibora Gašpara. „Verím, že príde doba a aj obhajcovia sa postavia pred kamery a povedia veci, ktorým neveríte,“ varuje. Napokon čítal z odôvodnenia sľúbenej správy, v ktorej hovorí o údajnej existencii univerzálnych svedkov v kauzách Božie mlyny, Očistec, Judáš a Mýtnik. Keď chcel pôvodne čítať z originálnej správy, predseda Boris Kollár ho upozornil, že by sa jednalo o utajované skutočnosti: „Tvárime sa ako takí debili. Je to vonku, všetci to čítajú,“ zareagoval okamžite Fico. Na záver prejavu ešte Kollár upozornil ministra financií Igora Matoviča, aby sa zdržal vizuálnych pomôcok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/SMER – Sociálna Demokracia │ Foto: YT/Denník N,

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...