Niektorí ľudia dokážu páchať na nevinných zvieratách naozaj ohavné činy. Príkladom toho sú aj psíky pani Michaely, ktoré odišli do psieho neba obzvlášť strašným spôsobom.

Pani Michaela (34) pochádza z obce Čakany (okr. Dunajská Streda) a ešte donedávna chovala na svojom dvore dvoch psíkov, Alexka a sučku Bigi, foto >>> TU <<<. V piatok v noci však došlo k čomusi, čo nečakala ani v zlom sne. Zobudila sa na krik miestnych chlapov z dediny a keď vybehla vyľakaná z domu, naskytol sa jej pohľad, ktorý tak skoro z hlavy nedostane.

Na zadnej strane pozemku horel koterec, v ktorom večer spali jej miláčikovia. Hoci bežne behali voľne po dvore, občas prespali v zatvorenom koterci. Požiar však psíkom zobral život a nechýbalo veľa a od plameňov sa mohol chytiť aj rodinný dom, kde spala celá 5-členná rodina. Michaela je z ohavnej smrti svojich domácich miláčikov zdrvená.

Nevie si však predstaviť, kto môže mať na svedomí taký krutý čin: “Musel to urobiť niekto, koho poznali. Polial voliéru horľavinou a tá vzbĺkla. Od zadnej steny delí jeho pozemok len pletivo a kopec zhnitej trávy, ktorú tam ukladá,” uvažuje pre Nový Čas so slovami, že psíky sa nezobudili ani neštekali. Jedinou útechou sú jej teraz slová hasičov: “Psíkov som už živých nevidela. Hasiči ma utešili aspoň tým, že zrejme spali a udusili sa schúlené,” plače Michaela. Polícia v tomto prípade voči doposiaľ neznámemu páchateľovi začala trestné stíhanie a vec vyšetruje.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Pixabay