K ohavnej vražde došlo na Liptove v nedeľu 11. októbra. O život prišiel 82-ročný starček, ktorého našli dobodaného v jeho vlastnom dome. Najšokujúcejšie je, že vraždu spáchal kvôli pár eurám mladý chlapec, ktorý mal len 15 rokov.

Polícia vyšetrila ohavnú vraždu, ku ktorej došlo 11. októbra v nedeľu v popoludňajších hodinách. O život prišiel 82-ročný starček, ktorý skončil dobodaný vo vlastnom dome v obci Jamník. Najzarážajúcejšie na celom prípade je to, že skutok spáchal len 15-ročný chlapec, ktorý mužovi zobral život kvôli 120 eurám.

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline obvinil len 15-ročného chlapca z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Podľa zistených informácií mal v nedeľu 11. októbra v popoludňajších hodinách 15-ročný chlapec vojsť do rodinného domu v obci Jamník, okres Liptovský Mikuláš v úmysle získať majetkový prospech. Tu mal opakovane do hornej časti tela bodať 82-ročného dôchodcu. Spôsobil mu zranenia, ktorým na mieste podľahol. Z miesta mal potom útočník odcudziť finančnú hotovosť vo výške najmenej 120,- eur,” uviedla žilinská polícia na sociálnej sieti.

Chlapca už polícia zadržala a podľa všetkého ho za skutok neminie tvrdý trest: “Na základe operatívnych informácií policajti podozrivého mladíka policajti zadržali do niekoľkých hodín po oznámení skutku. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie do väzby,” dodala polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj