Uplynulú stredu došlo k ďalšej, mimoriadne ohavnej vražde. Polícia objavila v byte bezvládne telíčko len 3-ročného dieťatka. Už teraz je jasné, že k usmrteniu nedošlo náhodne.

V stredu došlo na Purkynovej ulici v českom Přerove k ohavnému činu. Polícia Olomouckého kraja objavila v jednom z bytov nehybné telíčko len 3-ročného dieťatka. „Policajti od včerajšieho odpoludnia preverujú okolnosti úmrtia neplnoletého dieťaťa, ku ktorému malo dôjsť v byte v Přerove. Z doposiaľ zaistených poznatkov a stôp z miesta činu je zrejmé, že na smrti dieťaťa mala podiel iná osoba,“ potvrdila policajná hovorkyňa Dolejšová pre českú TV Nova.

Polícia prípad vyšetruje ako obzvlášť závažný zločin vraždy. Kriminalisti na objasnení intenzívne pracujú a vo veci už bola nariadená aj súdna pitva, ktorá do okolností úmrtia vnesie viac svetla. Páchateľovi hrozí v prípade dokázania viny výnimočný trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Podľa informácii Televízie Přerov mali hroznej tragédii predchádzať čudné okolnosti. „Nálezu obeti trestného činu prechádzal incident, kedy 23-ročná žena zmätene pobehovala po ulici, s najväčšou pravdepodobnosťou pod vplyvom návykovej látky. Privolaná polícia ženu zaistila a následne objavila v byte mŕtve dieťa. Matka bola umiestnená do špecializovaného zdravotníckeho zariadenia,“ napísali na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tv.nova.cz │ Foto: Facebook/Televize Přerov