V Čechách je verejnosť otrasená po tom, čo polícia zverejnila novú smutnú správu. Len 26-ročná matka zo Šumperska mala spáchať ohavnú vraždu svojho mesačného synčeka. Hoci sa najprv k skutku nepriznávala, napokon pod ťarchou dôkazov svoj ohavný čin doznala.

Česká polícia šokovala verejnosť po zverejnení otrasného prípadu, ktorý sa odohral v Olomouckom kraji. Ako uvádza Blesk.cz, len 26-ročná matka mala 25. októbra skoro ráno zavolať záchrannú službu k svojmu mesačnému synčekovi.

Uviedla, že po zobudení zistila, že chlapček v posteli nedýcha. Privolaný lekár na mieste konštatoval smrť, a zároveň zistil, že bábätko má na tele podliatiny a podozrivé poranenia. K prípadu tak bola privolaná aj polícia, pričom bolo nariadené vykonanie súdnej pitvy.

Tá preukázala, že chlapček zomrel násilnou smrťou. Mladá žena spočiatku obvinenie odmietala, no napokon sa pod ťarchou predložených dôkazov k otrasnému zločinu vraždy vlastného dieťaťa priznala. Súd poslal obvinenú do väzby a po preukázaní viny jej hrozí trest vo väzení na 15 až 20 rokov. Vedúci odboru všeobecnej kriminality Krajského riaditeľstva polície Olomouckého kraja Ján Lisický dodal, že skutok svedčí o ženinej bezcitnosti: „Útok bol bezcitný, chladne krutý. Dieťa nemalo šancu prežiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: policie.cz, blesk.cz │ Foto: FB/Policie České republiky