Hrôza sa odohrala pred približne mesiacom v ukrajinskom Záporoží. Mladí rodičia nezvládli svoje povinnosti a dvoch malých synčekov vo veku 2 a 3 roky vyhodili u bezdomovcov. Dôvod, pre ktorý ohrozili deti na živote, je pritom zarážajúci.

K hroznému incidentu došlo pred približne mesiacom v ukrajinskom Záporoží. Mladí rodičia, Bozhena Synychka (20) a Volodymyr Zaitsev (25) nezvládli povinnosti a starostlivosť o malé deti a svojich dvoch synčekov doslova vyhodili u bezdomovcov. 2-ročný Andrej a 3-ročný Maxim tak skončili na ulici, kde ich rodičia navyše nechali nahých a bosých.

Dvojica najprv podľa slov bezdomovca Sergeja (42) povedala, že si len na 20 minút odskočia nakúpiť, no po deti sa už nevrátili. Komunita ľudí bez domova sa bezbranných detí ujala, podelila sa s nimi o to málo jedla a podľa možností dohliadali, aby sa im nič nestalo. Chlapci sa tak prehrabávali v odpadkoch, pili vodu z rieky a ležali na plachtách na holej zemi.

Až po týždňoch sa neďaleko bezdomovcov prechádzala Olena, ktorá medzi nimi uvidela aj dvoch nahých, hladných chlapčekov a okamžite zalarmovala políciu. Tá na miesto dorazila so záchrankou a deti previezli do nemocnice s diagnózou podchladenia a podvýživy, pričom dokázali sotva chodiť. Policajná hovorkyňa Kurnikova uviedla, že bratia žili mesiac ako divosi: „Nemali žiadne oblečenie a pili vodu z rieky. Boli neustále hladní a hrabali sa v odpadkoch,“ potvrdila podľa informácii denníka DailyMail.

Polícia vypátrala rodičov, ktorí sa živia zberom starých kovov a ich predajom. Tí priznali, že deti odložili k bezdomovcom, aby si oddýchli, keďže boli zo starostlivosti o chlapcov unavení. Teraz im po súde a uznaní viny hrozí až päť rokov väzenia. Andrej a Maxim sú zatiaľ umiestnení v sirotinci, no všetkých prekvapilo, že sa vôbec nepýtajú na svoju matku a otca, ktorí im evidentne nechýbajú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: Twitter, YouTube/TCH