V nedeľu popoludní Tottenham vyhral na pôde Aston Villy 4:0 a práve tento zápas štvrtého a piateho celku tabuľky bol z hľadiska účasti v Lige majstrov 2024-25 dôležitý. Oproti podvečernému superšlágru to bolo ale len malé sústo.

Liverpool totižto vyzval Manchester City v dueli, ktorý očakával doslova celý futbalový svet. A tých, ktorí ho sledovali, musel dvíhať zo sedadiel, gaučov, kresiel. Hoci to bol len zápas 28. kola, a teda, do konca sezóny ostáva ešte desať kôl, z hľadiska titulu bol mimoriadne dôležitý.

Víťaza ale nemal. Citizens sa ujali vedenia zásluhou Stonesa, domáci vyrovnali vďaka premenenému pokutovému kopu Mac Allistra. V druhom dejstve bol ale domáci Liverpool aktívnejším celkom a viackrát poriadne majstrovi Anglicka z ostatných troch sezón zavaril.

Všetko ale mohol tak, ako už niekoľkokrát v tejto sezóne, Liverpool rozhodnúť v nadstavenom čase. V poslednej ôsmej nadstavenej minúte totižto podľa mnohých mali dmáci zahrávať pokutový kopu. Hosťujúci Doku totižto nezahral zrovna čisto, no hlavný rozhodca rozpašil a VAR taktiež nedal pokyn, že by mal arbiter prehodnotiť svoje rozhodnutie.

Zápas tak napokon skončil 1:1 a to znamená, že Liverpool sa udržal o bod pred Manchestrom City, v čele tabuľky je ale o skóre pred Liverpoolom Arsenal. Posledných desať kôl tak bude poriadne ostrých a ak náhodou získa ManCity titul s nejakým minimálnym náskokom, na tejto okamžik sa ešte asi bude spomínať.

FAUL Z NADSTAVENÉHO ČASU?

Foto | Video: X/Canal+Sport CZ SK