Desiatky policajtov, záchranárov a hasičov momentálne zasahujú na Zlatomoraveckej ceste pri obci Malanta, kde sa krátko po jednej hodine popoludní zrazilo nákladné auto naložené kamennou zmesou a autobus plný ľudí. Silný náraz mal pre osádku autobusu fatálne následky.

13. novembra došlo v Nitrianskom kraji k fatálnej dopravnej nehode. Po zrážke nákladného vozidla ostal prevrátený autobus zakliesnený v priekope, pričom sa v ňom nachádzali desiatky cestujúcich. Na záchrane ľudských životov sa podieľajú v hustom daždi desiatky záchranárov a zasahoval aj vrtuľník.

Podľa najnovších informácií je na mieste dopravnej nehody 12 usmrtených a 17 zranených osôb. Niekoľko zranených osôb ošetrujú zdravotníci v spolupráci s hasičmi v evakuačnom autobuse HaZZ priamo na mieste, kde príslušníci momentálne stavajú nafukovací stan pre zasahujúce zložky a zranené osoby.

Zuzana Čaputová

K mimoriadnej tragédii sa vyjadrila aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá vyjadrila svoju ľútosť a vyzýva Slovákov k opatrnosti. „Správa o zrážke autobusu s nákladným autom, ktorá mala také tragické následky, v nás všetkých vyvoláva hlboký smútok. V týchto chvíľach sme myšlienkami s rodičmi, ktorí prišli o svoje deti, o svojich drahých a blízkych. Myslíme tiež na zranených a na to, aby dostali najlepšiu možnú pomoc a opateru. Všetci dúfame, že počet obetí už nebude narastať. Po tejto hroznej tragédii prosím všetkých, jazdime opatrne a ohľaduplne, nech sa všetci šťastne vrátime k svojim rodinám.“

Peter Pellegrini

Katastrofa nenechala chladným ani predsedu vlády Petra Pellegriniho, ktorý je momentálne na služobnej ceste. „Cítim nesmiernu ľútosť k obetiam havárie a okamžite sa vraciam na Slovensko. Okamžite som ukončil moju oficiálnu návštevu Cypru a vraciam sa na Slovensko priamo na miesto tragédie. Hovoril som s ministerkami zdravotníctva a vnútra a dal som im príkazy, aby koordinovali činnosť záchranných a bezpečnostných zložiek. Cítim nesmiernu ľútosť k všetkým obetiam a vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým,“ uviedol na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Hasičský a záchranný zbor, Polícia Slovenskej republiky, Facebook: Peter Pellegrini, Zuzana Čaputová│ Foto: PHaZZ, FB:PP, ZČ