Marek Krajčí informoval na tlačovej konferencií v stredu (3. februára) o aktuálnej situácií koronavírusu na Slovensku. Väčšia časť prejavu ministra zdravotníctva bola zameraná na respirátory, ktoré sú odporúčané všetkým ľuďom kvôli prevencií voči novej mutácii vírusu Covid-19.

Zaujímavosťou je však kozmetická úprava odporúčaná mužom. Práve týmto vyhlásením totiž Marek Krajčí rozhodne prekvapil nemalú časť publika, aj keď z vedeckého hľadiska je predmetná myšlienka funkčná. Muži by si teda k respirátoru mali zaobstarať aj holiacu penu a žiletku!

Predtým, ako sa zarastení muži poberú do spoločnosti, by mali ísť podľa slov ministra zdravotníctva dohladka! “Pokiaľ sa ten respirátor správne nosí, teda u mužov je dôležité, aby boli aj oholení, aby dobre priliehal na tvár, tak tá účinnosť respirátoru je veľmi vysoká, okolo 98 %.” Krajčí zároveň dodáva, že pokiaľ ide človek do pristoru, kde je predpoklad s infikovanými, tento respirátor by mal efektvne ochrániť aj proti infekčnejšej mutácií koronavírusu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: YT/HNtelevízia | Foto: YT/HNtelevízia, snappygoat.com