Budúcnosť vlády Eduarda Hegera je v týchto dňoch viac ako neistá, no poslanci sa rozhodli, že sa budú zaoberať maloobchodným predajom. Koaličné strany OĽaNO a Sme rodina sa dokonca spojili, aby do parlamentu mohli predložiť návrh novely týkajúci sa otvorených obchodov.

Nie je to tak dávno, čo bola na pretrase téma o zatvorených obchodoch počas víkendu. V parlamente, no aj v spoločnosti vznikli búrlivé diskusie, pričom nie je tajomstvom, že obchodníci neboli z tejto predstavy nadšení. Z plánov politikov napokon vzišlo, avšak poslanci sa snažia spomínanú tému opäť otvoriť.

Členovia strán OĽaNO a Sme rodina totiž predložili návrh na zatvorenie obchodov v nedeľu. Od začiatku budúceho roka by sa tak zakázal maloobchodný predaj počas posledného dňa v týždni. Poslanci sa odvolávajú na prieskum, podľa ktorého ľudom neprekážali zatvorené obchody v období pandémie koronavírusu.

Obchodníci by mali dostať výnimku, ktorou budú štyri nedele v roku. Prevádzky by boli otvorené pred začiatkom školského roka a tri adventné nedele pred Vianocami. Poslanec Peter Kremský upozornil, že by táto zmena pomohla najmä obchodníkom, ktorí by ušetrili na účtoch za elektrinu. Podľa jeho slov by si mnohí zamestnanci radi užili voľný deň a strávili ho s rodinou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk, TA3  |  Foto: Depositphotos, FB/NR SR