Politické strany štartujú predvolebné kampane, pričom je zjavné, že sa budú snažiť získať si priazeň zo strany voličov. Najbližšie týždne ukážu, aký špinavý boj nastane a čo sa dostane na povrch so snahou zbaviť sa svojho konkurenta. V týchto dňoch sa však strany iba rozbiehajú vrátane Matovičovho hnutia, ktoré oficiálne mení svoj názov.

Politická strana OĽaNO sa prezentuje ako hnutie nezávislých osobností a odborníkov, pričom bola oficiálne zaregistrovaná 11. novembra 2011. Igor Matovič sa po viac ako 11 rokoch rozhodol zmeniť názov. Aktuálne sa strana bude volať ,,Obyčajní ľudia, Nezávislí kandidáti, NOVA, Slobodní a zodpovední, Pačivale Roma, Magyar szívek“.

Je zrejmé, že prehnane dlhý názov by nebol v médiách, no ani medzi občanmi obľúbený. Z tohto dôvodu má hnutie oficiálnu skratku OĽANO a priatelia. Strana, ktorá v roku 2020 vyhrala parlamentné voľby, sa tak spojila s viacerými politickými subjektami. Gábor Grendel, predseda hnutia NOVA, je totiž presvedčený, že je potrebné spojiť všetky sily.

Matovič objasnil, že k Slobodným a zodpovedným má patriť skupina umiernených liberálov. K strane sa pridala aj rómska komunita Pačivale Roma a následne aj maďarská komunita Magyar Szívek. Zdá sa, že bývalý šéf rezortu financií stavil na spoluprácu s rôznymi národnostnými menšinami. Politik taktiež nevylúčil aj ďalšie spolupráce, v dôsledku čoho by sa opäť zmenil aj názov strany.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OĽANO  |  Foto: FB/OĽANO, YT/POSTOJ TV