Po tom, čo sa Robert Fico obrátil na Európsku komisiu kvôli údajnej deštrukcii právneho štátu na Slovensku, sa do predsedu Smeru obula strana OĽaNO. Tá mu na čele s ministrom obrany Jaroslavom Naďom poslala jasný odkaz a označila ho ako Dona Fica.

Robert Fico sa bol sťažovať na Zastúpení Európskej komisie kvôli údajnej deštrukcii právneho štátu na Slovensku. Hlavnou témou mal byť fakt, akým spôsobom orgány činné v trestnom konaní nakladajú s udavačmi a plánuje sa stretnúť s podpredsedníčkou Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věrou Jourovou. Je presvedčený, že nie je možné si zakladať na výpovedi obvineného vo vážnej trestnej činnosti a Makóa považuje vo výpovediach za nedôveryhodného.

Táto skutočnosť značne pobavila vládnucu stranu OĽaNO, ktorá sa k tomu vyjadrila aj na sociálnej sieti: „Sťažujúci sa Robert Fico, ktorého na Zastúpení Európskej komisie prakticky považujú za hlavu organizovaného zločinu. Robert Fico na Zastúpení Európskej komisie, známy svojimi protieurópskymi stanoviskami. Alternatívna realita? Nie, absurdná skutočnosť. Robert Fico, počas ktorého vlády boli zneužívané všetky bezpečnostné zložky krajiny na politické záujmy mafie s názvom SMER,“ obuli sa do predsedu opozičnej strany Smer. OĽaNO má pritom za to, že Ficovi len „tečie do topánok, lebo vie, koľká bije a bojí sa spravodlivosti“.

Na margo opozičného expremiéra sa vyjadril aj minister obrany Naď, ktorý nedávno zaperlil i v komentároch pod statusom. „Už dlho som sa takto nepobavil. Tak vraj Don Fico bol na Zastúpení EK v Bratislave :))) Ževraj sa bol sťažovať na deštrukciu právneho štátu na Slovensku :)))) odpadnem… Don Fico, len pripomínam, že za vašej vlády tu boli zneužívané všetky bezpečnostné zložky krajiny na politické záujmy vašej mafie s názvom Smer. Navyše, korupcia prekvitala úplne všade a vy a vaši najbližší ste sa zalizovali až za ušami. A teraz sa to všetko rúca a vy viete, že je zle… Teda, zle pre vás, my ostatní máme v rukách pukance a sledujeme a aj by sme sa bavili, keby to nebolo na plač… Tak len kľud, Don Fico. Vieme, že lepí, a teda že poriadne,“ odkazuje mu slovami, že obracanie sa na európske štruktúry mu už nepomôže.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO  │ Foto: FB/Robert Fico, Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO