V apríli tohto roka bol schválený vládny program, ktorým sa majú poslanci riadiť nasledujúce štyri roky. Radikálne zmeny sa mali, okrem iného, objaviť aj v oblasti rodičovského príspevku, materskej i rodičovskej dovolenky a tehotenského príspevku.

Igor Matovič mal v spoločnosti svojich kolegov tlačovú konferenciu, no tentokrát nebola ústrednou témou pandémia koronavírusu, ale zavedenie novej tehotenskej dávky. Podľa slov premiéra je nutné tehotným ženám podať pomocnú ruku, pričom parlament posunul novelu zákona do druhého čítania.

Nastávajúce mamičky by tak mali dostávať počas tehotenstva finančný príspevok. ,,Prišiel čas plniť sľuby. Príspevok bude ešte štedrejší ako sme sľúbili. V prípade nemocensky poistených matiek bude 236 eur a v prípade študentiek bude 200 eur,“ uviedol predseda vlády.

Návrh z dielne OĽaNO dokonca podporila aj opozícia, vďaka čomu by malo dôjsť k schváleniu novej dávky pre tehotné ženy bez problémov. ,,Je to z môjho pohľadu cenné povzbudenie v tejto ťažkej situácii pre mnohé rodiny, aby našli odvahu a prijali ďalšie dieťatko. Rodiny chcú mať viac detí ako majú, ale necítia sa na to z pohľadu financií,“ uviedla poslankyňa Lucia Drábiková, ktorá dúfa, že príspevok viac povzbudí Slovenky, aby uvažovali nad založením rodiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OĽaNO  |  Foto: FB/OĽaNO, Pixabay