Pri ohlásení nezvestného dieťaťa je čas nesmierne dôležitý. Toho sú si vedomí aj muži zákona, ktorí po takomto oznámení začali okamžite konať. Ich nádej sa však rozplynula, keď našli telo iba 3-ročného dievčatka.

Howard Jansen z amerického štátu Kansas pred pár dňami doslova vtrhol na policajnú stanicu s oznamom, že jeho 3-ročná dcérka Olivia je nezvestná. Podľa jeho slov sa ráno zobudil a po dievčatku nebolo ani stopy. Polícia okamžite zahájila pátranie, a zároveň kontaktovala najbližších otca.

Pri vyšetrovaní sa zistilo, že Howard zakázal svojim rodičom a ďalším príbuzným, aby dievčatko vídali. Nechcel, aby boli v akomkoľvek kontakte bez uvedenia dôvodu. Napokon došlo pri hľadaní dieťaťa k zlomovému momentu. ,,S hlbokým zármutkom musíme oznámiť, že naši muži našli telo v zalesnenej oblasti, sme presvedčení, že patrí trojročnej Olivii Jansen. Toto nie je výsledok pátrania, aký sme chceli, vlastne je to ten najhorší výsledok,“ uviedla kansaská polícia na sociálnej sieti.

Kriminalisti však získali dôkazy, ktoré ich priviedli späť k otcovi dievčatka. Howard bol napokon zatknutý za týranie dcérky a následnú vraždu prvého stupňa. Mladý muž bol presvedčený, že ak práve on oznámi nezvestnosť dieťaťa, podozrenie nepadne na jeho osobu. Taktiež sa ukázalo, že rodine zakázal stretnutia s Oliviou, aby nevideli jej modriny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: people.com  |  Foto: Twitter