Zahraničné médiá zaplavili správy o slávnom olympijskom víťazovi, ktorý je už takmer dva mesiace hospitalizovaný. Zo zápalu pľúc sa vyvinuli ďalšie vážne zdravotné komplikácie, ktoré ho ohrozujú na živote. Lekári i rodina strácajú nádej, no známy športovec stále bojuje o život.

Ruský krasokorčuliar Roman Kostomarov bol na vrchole svojej kariéry obrovskou hviezdou, pričom sí získal pozornosť v USA aj v Európe. I po konci aktívnej kariéry bol stále žiadaným umelcom na rôznych vystúpeniach. Pri slávnostiach príchodu nového roka si pre ľudí pripravil predstavenie s názvom ,,Čarodejník zo zeme Oz” pod šírym nebom. V tom čase však teplota klesla až k mínus 30 stupňom.

Známy tanečník na ľade bol následne 10. januára hospitalizovaný kvôli bolestiam na hrudi. Lekári mu diagnostikovali obojstranný zápal pľúc a následne ho uviedli do umelého spánku. U 46-ročného muža sa však vyvinula sepsa, ktorá napokon spôsobila gangrénu. Olympijskému víťazovi museli amputovať jednu nohu, časť druhej nohy a taktiež prišiel o prsty na ruke.

Lekári naďalej majú obavy, keďže mu začali odumierať mozgové bunky kvôli dvom mŕtviciam, ktoré prekonal. Postihnuté majú byť aj cievy v obličkách a pečeni. Fanúšikom tak ostáva dúfať, že Roman svoj ťažký boj o život napokon vyhrá. Kostomarov je držiteľom olympijského zlata zo ZOH v Turíne v roku 2006. Taktiež je dvojnásobným majstrom sveta, trojnásobným víťazom finále Grand Prix a trikrát sa stal majstrom Európy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: woman.ru | Foto: FB/Роман Костомаров, IG/romankostomarovkrs