V celom svete momentálne narastá panika z ochorenia koronavírus, ktoré napáda dýchacie ústrojenstvo, pričom inkubačná doba je niekoľko dní až dva týždne. Kým v Číne sú aktuálne evidované tisíce nakazených a viac ako sto mŕtvych, prvé prípady sa objavili už aj v Európe.

V prvých mesiacoch roka sa čoraz viac Slovákov odhodláva vycestovať do zahraničia, pričom ich cesty mieria predovšetkým do slnečného Thajska. Štát v juhovýchodnej Ázii láka našincov nielen svojou kultúrou, priaznivými cenami, lahodným jedlom, ale aj krásnymi plážami. V období, kedy však mesto Wu-chan napadol koronavírus, ostali mnohí občania v šoku. Napriek skutočnosti, že sa od Thajska nachádza stovky kilometrov, Slováci sa obávajú o zdravie svojich najbližších.

Práve preto sme sa spojili so Slovákom Ondrejom, ktorý sa v týchto chvíľach nachádza priamo v Thajsku, aby sme sa ho opýtali, ako ľudia vnímajú situáciu priamo na mieste. „Riešiť sa to tu rieši určite, pretože je to veľká vec,“ povedal nám Ondrej svoj pohľad na situáciu v krajine. Ako uviedol, stretol už množstvo turistov s rúškou na tvári, no mrzí ho predovšetkým ich postoj voči domácim obyvateľom.

„Všetci sú skôr takí vystrašení z Číňanov, že keď niekde vojdú do baru, tak všetci reagujú nepríjemne. Je to také aj voči nim dosť nefér, by som povedal, veď Číňanov sú dve miliardy, a nakazených je možno 4-tisíc ľudí, ale aj tak je to len z tej provincie Wu-chan. No ale 95 – 98 % turistov tu chodí úplne bez rúšky a je im to jedno. Určite to však netreba podceňovať,“ tvrdí Slovák.

Aj keď dovolenkujúci otec malého synčeka priznáva, že nielen on, ale aj jeho partnerka, ktorá je s dieťatkom doma, majú strach z nákazy, neprepadá panike a ako mnohí, aj on pozorne sleduje najnovšie správy z rôznych médii. Ako však podotkol, všetky odlety z Wu-chan sú momentálne zakázané, pričom celé jeho vyjadrenie k situácii si môžete vypočuť vo videu nižšie.

Ondrejovu výpoveď priamo z Thajska môžete vidieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/Ondrej z Trenčína | Foto: IG/ondrejztrencina