Slovenská reprezentácia spôsobila počas nedávnych ZOH doslova ošiaľ, ale žiaľ, záver turnaja pod piatimi kruhmi už z našej strany až taký slávny nebol. To je však už história a o pár týždňov začína svetový šampionát. Čo čaká na MS v hokeji 2018 Slovensko?

Svetový šampionát v ľadovom hokeji sa tento rok koná v Dánsku a už dlhšiu dobu sú známe aj tabuľky MS v hokeji 2018. Slovenská reprezentácia je súčasťou skupiny A, v ktorej sa stretne s výbermi Ruska, Česka, Švédska, Bieloruska, Francúzska, Švajčiarska a Rakúska. Už bol zverejnený aj rozpis zápasov na MS v hokeji 2018 a Slovákov už na úvod čaká obrovská výzva v podobe zápasu s Čechmi. Bude to náš prvý duel na turnaji a je na programe 5. mája 2018.

Kto bude ale hájiť farby našej krajiny na tomto veľkom podujatí zatiaľ nie je známe, pretože slovenská zostava na MS v hokeji 2018 zverejnená ešte nebola. Na ZOH v Pjongčangu vedenie realizačného tímu stavilo na budovanie celistvého mužstva a najmä na menej skúsených hráčov z našej najvyššej súťaže. Uvidíme, či sa bude takáto situácia opakovať aj počas MS v Dánsku.

Kompletný rozpis zápasov Slovenska i ostatných krajín na MS v hokeji 2018 nájdete – TU

Foto: Twitter