Online posledná rozlúčka s Mekym: Zúčastnila sa jej aj prezidentka!

Dátum:

V piatok (19. novembra) sa celé Slovensko i Česko ponorilo do smútku, keď sa v Prahe konala posledná rozlúčka s legendárnym spevákom Mirom Žbirkom. Ceremónie sa okrem užialenej rodiny a najbližších priateľov či kolegov zúčastnila aj prezidentka Zuzana Čaputová.

V piatok popoludní sa v priestoroch pražského krematória pozostalí i fanúšikovia navždy rozlúčili s hudobníkom Mirom Žbirkom. Spevák 10. novembra nečakane podľahol opakovanému zápalu pľúc vo veku 69 rokov. Aj keď sa do siene napokon dostalo len 200 pozvaných hostí, v areáli sa nachádzali stovky fanúšikov obľúbeného speváka, ktorí nosili kvety a podpisovali sa do kondolenčnej knihy.

Medzi smútočnými hosťami sa objavili viaceré známe tváre, ako Laco Lučenič, Juraj Čurný, Jožo Ráž, Vašo Patejdl, Štefan Skrúcaný, David Koller, Petr Janda, Andrej Babiš, či dokonca prezidentka Zuzana Čaputová. Po skladbách Denisa, Jesenná láska a All You Need Is Love sa prítomným prihovoril hudobný expert Juraj Čurný. ,,Vďaka pesničkám na teba nezabudneme ani my, ani budúce generácie. Odpočívaj v pokoji, priateľ môj,“ odkázal, pričom začala znieť skladba Fair Play.

Pripomeňte si 20 TOP Mekyho hitov

Po blízkom priateľovi speváka vystúpil autor Honza Vedral. ,,S Mekym odišiel kus Československa a pocit, že tunajšia hudba môže mať svetové parametre,“ uviedol a poďakoval sa Mekymu za všetko. V sieni následne odzneli ďalšie hity Čo bolí to prebolí a Balada o poľných vtákoch, po čom nasledoval neutíchajúci potlesk a zatiahnutie čiernej opony pred Mekyho rakvou.

Video z poslednej rozlúčky si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Miro Žbirka, IG/zuzana_caputova

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...