Opatrenia sa pre očkovaných neuvoľnia: Tento odborník je proti tomu!

Dátum:

Od pondelka (25. októbra) prichádza do platnosti nová mapa rozdelenia Slovenska podľa Covid automatu. Počet čiernych okresov sa zdvojnásobí a tvrdé podmienky tak nebudú prežívať už iba všetci očkovaní aj neočkovaní obyvatelia piatich, ale desiatich okresov.

Konzílium epidemiológov sa vo štvrtok (21. októbra) zhodlo na tom, že podmienky v čiernych okresoch neuvoľní ani pre plne očkované osoby. Niektorí odborníci považujú tento krok za správny, iní by si priali očkovaných zvýhodniť.

Očkovaní v čiernych okresoch sú zo situácie unavení. Vláda sľúbila slobodu zodpovedným občanom, tá však kvôli nízkej miere zaočkovanosti v daných okresoch neprichádza. Jedným z odborníkov, ktorí by si pre nich priali uvoľnenie opatrení, je primár interného oddelenia považskobystrickej nemocnice.

Lekár Milan Kulkovský nerozumie, prečo očkovaní ľudia v čiernych okresoch nemôžu pocítiť vyššiu mieru slobody. Podľa jeho slov sú trestaní tí, ktorí sú zodpovední a mali by mať podľa neho povolené aj fitness centrá či reštaurácie: „Covid automat nie je nastavený tak, aby motivoval jednotlivca, ale aby nahneval rôzne skupiny občanov. Ak žijem v regióne, kde je jednoducho myslenie ľudí nastavené “trochu inak”, ako to je napríklad vo veľkých mestách, môžem robiť čokoľvek, no skôr či neskôr ma rozhodnutie väčšiny “spláchne”,“ povedal Kulkovský.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Milan Kulkovsky blog | Foto: pixabay.com, FB/Milan Kulkovsky blog

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...