Pred komunálnymi a župnými voľbami sľuboval veľké zmeny a s odhodlaním prezentoval svoju kampaň. Po získaní funkcie poslanca sa zrejme situácia zmenila, keďže jeho alkoholické vyčíňanie mohli vidieť i jeho voliči. Tí rozhodne neskrývajú zhrozenie nad jeho správaním.

Pre Michala Djordjeviča boli komunálne i župné voľby mimoriadne úspešné. Prekrúžkoval sa do mestského i miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Košice- Staré Mesto. Politik však pre voličov nie je žiadnou neznámou, keďže sa v komunálnej politike pohybuje od roku 2014.

Občanom sľuboval predovšetkým bezpečnosť a čistotu v meste. „Je neakceptovateľné, že ľudia sa boja chodiť sami po ulici, keď sa zotmie. Rôzne partie asociálov, ale aj mladých študentov v parkoch, hlavne starší ľudia, obchádzajú. Nehovoriac o tom, koľko odpadkov títo neprispôsobiví občania vytvárajú. Spávajú pod balkónmi, vykonávajú tam potrebu. Toto si v Starom Meste zaslúžime?“ rozčuľoval sa v jednom zo svojich videí na sociálnej sieti.

O to viac boli ľudia v šoku, keď videli staronového poslanca v podguráženom stave vyvádzať v centre mesta. Zasiahnuť napokon musel samotný starosta. „Vezie sa to s ním už dlhšie. Spal v parku a mal som z neho desivý pocit. Venčil som psa a ľudia ma upozornili, že poslanec na ulici vyvádza. Incident mal už v bare, odkiaľ ho musela vyviesť SBS-ka, pričom nedokázal ani sám stáť na rovných. Potom rozkopal kôš, obťažoval ženu a na konci močil pred obchodom. Strašné! Zavolal som naňho aj policajtov a určite podám trestné oznámenie,“ povedal Igor Petrovčik pre Čas.sk.

Petrovčik je presvedčený, že Djordjevič úplne zdegradoval pozíciu poslanca a jeho správaním sa bude zaoberať aj etická komisia. Dokonca ho usvedčuje i video, ktoré donedávna kolovalo na sociálnej sieti. Nejde však o prvý prípad, kedy sa 39-ročný muž spustil. Pred dvoma rokmi ho Košičania našli spať na zemi, pričom nereagoval na žiadne podnety. Privolali mu záchranárov, ktorí ho museli ratovať. Samotný aktér vtedy tvrdil, že si na nič také nepamätá.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Michal Djordjevič, Pixabay