V minulosti sme vás informovali o tragickom prípade, kedy mladá žena pod vplyvom alkoholu a tabletiek spôsobila autonehodu, pri ktorej zahynula nevinná Miška. Po dlhých rokoch súdnych naťahovačiek došlo ku konečnému rozhodnutiu súdu, ktoré však veľmi sklamalo rodinu zosnulej.

K tragickej nehode došlo 29. mája 2016 medzi obcami Vojčice a Horovce. Vtedy 30-ročná Miroslava sedela za volantom, aj keď mala v krvi 2,55 promile alkoholu a užila štyri tablety diazepamu. V osudnú chvíľu išla rýchlosťou 131 km za hodinu, keď narazila do protiidúceho auta, v ktorom sedela Miška.

Žiaľ, 20-ročná vodička zraneniam podľahla priamo na mieste nehody. Celá udalosť je dokonca zachytená vo videu zo strany vodiča, ktorý išiel za Miroslavou. Tú napokon súd uznal vinnou a poslal ju na osem rokov za mreže. Taktiež dostala doživotný zákaz šoférovať. Trebišovčanka sa však odvolala a v týchto dňoch padlo finálne rozhodnutie. Napokon bola odsúdená iba na tri roky, pričom v polovici trestu môže požiadať o podmienečné prepustenie.

Rodina je presvedčená, že posledné pojednávanie bolo hranie na city. Miroslava sa totiž ospravedlňovala otcovi Mišky, pričom jej mamu a babku úplne odignorovala. ,,Myslím, že jej ospravedlnenie po piatich rokoch bolo účelové. Kde bola doteraz? Vnímam to z jej strany len ako nechutné divadlo. A ešte sa jej advokátka opováži nakoniec povedať, aby hodil kameňom, kto je bez viny? Nehorázne!“ s hnevom uviedla babka obete pre plusku.sk.

Obvinená mala neustále upozorňovať, že sa liečila na psychiatrií a má autistické dieťa. ,,Tušil som, že sudca trest podstatne zníži, keďže vinníčka má postihnuté dieťa, ktoré pred súdom neustále spomínala. Aj z toho vidíme, na koľko sa cení nevinný ľudský život. Jej ospravedlnenie som prijal, ale nie tak, ako keď odpúšťame blízkym alebo priateľom. Je to tak, že ho beriem, ale…,“ povedal zronený otec, ktorý s dcérou trénoval psov pre políciu.

Nehoda bola zachytená kamerou

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Michaela Č., Polícia SR, HaZZ  |  Video: Streamable.com