Počas volebnej soboty sa odohral mimoriadne zaujímavý incident v Medzanoch (okr. Prešov). Opitý poslanec Anton V. odrazu ukradol volebnú urnu, ušiel s ňou a napokon ju zničil. Teraz spoznal svoj trest…

Volebný deň počas uplynulej soboty poznamenal vážny incident v obci Medzany. Opitý poslanec Anton V. (OĽaNO) vošiel do volebnej miestnosti, kde odrazu schmatol urnu s hlasmi a utekal preč. Napokon ju zničil a hlasy rozsypal po ulici, čím boli voľby prerušené a hlasovanie tak bolo predĺžené až do 23.16 hod. Polícii a volebnej komisii sa napokon pri porovnávaní zoznamu podarilo nájsť všetky hlasovacie lístky, ktoré vložili do novej zapečatenej urny.

43-ročný muž bol obvinený z trestného činu Marenia prípravy a priebehu volieb a referenda,” uvádza facebooková stránka polície so slovami, že mužovi bolo v krvi nameraných 2 promile alkoholu. Voči správaniu poslanca sa okamžite ohradil predseda strany Igor Matovič, ktorý Antona Vaňa vyzval na vzdanie sa poslaneckého mandátu.

Po pondelkovom súde spoznal poslanec svoj trest za skutok pod vplyvom alkoholu. Ako sám prezradil pre Nový Čas, do väzenia nepôjde, hoci prišiel o poslanecký mandát: “Dostal som rok podmienku,” prezrádza a dodáva, že si na udalosti zo sobotňajšieho večera nepamätá, foto poslanca na súde >>> TU <<<.

Jeho kontroverzný čin si vysvetľujú jeho blízki ako skrat, ktorý v ňom nastal v dôsledku frustrácie: “Je frustrovaný z toho, kam dlhodobo smeruje naša spoločnosť, ako sa tu politici hádajú a nemyslia na obyčajných ľudí, ktorí sa ocitajú na hranici životnej existencie. Bohatá vrstva bohatne ešte viac a tí, ktorí sú na hranici chudoby, nemajú ani len na lieky. A trápi ho aj to, ako tu politici roky kradnú. Bohužiaľ, na svoj protest si vybral zlú formu,” uvádza blízky človek pre Plusku.

Opitý poslanec zničil urnu a volebné lístky sa rozsypali.

Zdroj: cas.sk, pluska.sk │ Foto: Facebook/Zomri