V deň Pamiatky zosnulých si cesty po dopravnej nehode vyžiadali život mladého muža, ktorý tragicky zahynul v smere od obce Mokrance na obec Buzica. Na nešťastí sa pravdepodobne podpísali zmeny poveternostných podmienok, ako aj neadekvátna reakcia vodiča na stav vozovky.

2. novembra došlo v Košickom kraji krátko pred polnocou k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život mladého muža. 24-ročný vodič vozidla zn. Škoda Octavia prešiel v šmyku do protismeru, pričom pokračoval ďalej, až narazil do stromu mimo vozovky. Tu ostal automobil, v ktorom sa v tom čase nachádzali dve osoby, zakliesnený. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel šofér ľahké poranenia, avšak spolujazdec, žiaľ, také šťastie nemal. 22-ročný muž utrpel pri nehode fatálne zranenia nezlučiteľné so životom.

Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,44 mg/l alkoholu v dychu (0,92 promile), opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu. V súvislosti s touto dopravnou nehodou polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Presná príčina tejto dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti, ale i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia