Šoubiz Opustila nás významná osobnosť: Jeho práca sa dotkla mnohých Slovákov!

Opustila nás významná osobnosť: Jeho práca sa dotkla mnohých Slovákov!

Slovensko pred pár dňami zasiahla mimoriadne smutná správa. Vo veku 79 rokov odišla na večný odpočinok prominentná slovenská osobnosť, ktorá sa zaslúžila o významný rozvoj domácej hudby. Zasvätil jej totiž celý svoj život.

Bývalý generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie Jozef Tkáčik zomrel 29. septembra v popoludňajších hodinách. Vzťah k hudbe mal už od detstva, no kvôli vtedajšiemu režimu nemohol vyštudovať Konzervatórium v Košiciach, v dôsledku čoho absolvoval Fakultu politickej ekonómie Vysokej školy ekonomickej.

Jeho kariéra začala na Ministerstve práce a sociálnych vecí, no neskôr sa stal vedúcim v Československom rozhlase v Bratislave. V rokoch 1975 až 1978 zastával funkciu ekonomického námestníka riaditeľa Slovenskej filharmónie a následne pôsobil ako riaditeľ v dvoch kultúrnych inštitúciách, a to Slovenský fond výtvarných umení a Ústredí ľudovej a umeleckej výroby.

Dňa 2. októbra 1996 bol napokon menovaný riaditeľom Slovenskej filharmónie zo strany bývalého ministra kultúry Milana Kňažka. Osem rokov bol na tomto poste, keď ho nahradil Marián Lapšanský. V roku 2008 sa však znova ujal práce v Slovenskej filharmónii. Posledná rozlúčka s Tkáčikom sa uskutoční 5. októbra o 14:45 hod. v bratislavskom krematóriu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: filharmonia.sk  |  Foto: filharmonia.sk, Pixabay