Od územného testovania Oravy a Bardejova neuplynul ešte ani týždeň a už sa odzrkadľujú prvé výsledky! Po výstrednom kroku Igora Matoviča, ktorý minulý víkend odštartoval celoplošnú akciu na severe krajiny, sa o pár hodín dostanú na rad aj ostatné časti Slovenska. Už dnes však vidieť výrazné výsledky, ktoré antigénové testovanie prinieslo Orave a Bardejovu.

Igor Matovič sa dnes chváli na sociálnej sieti výrazným znížením krivky počtu infikovaných pacientov na ochorenie koronavírus. „CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE NA ORAVE ZRAZILO KRIVKU. Dnes, týždeň po celoplošnom testovaní na Orave, Slovensko zaznamenalo 3 363 nových infikovaných. Áno, tie najnižšie dnešné čísla sú práve z Oravy, kde ešte pred týždňom zúrila korona. Ďakujeme za skvelo zvládnutú akciu, celoplošné testovanie je cesta, ktorou má Slovensko ísť!“ napísal nadšený premiér.

Okrem šokujúceho počtu nakazených obyvateľov pribudlo ďalších 12 zosnulých, čím sa počet úmrtí na koronavírus navýšil na 212. Medzi novými pacientami sa nachádza 1 820 žien a 1 543 mužov vo veku od niekoľkých mesiacov do 99 rokov, pričom pochádzajú zo Žilinského kraja(740), nasleduje Prešovský kraj (594), Trenčiansky (496), Banskobystrický (372), Košický (333), Nitriansky (293), Trnavský (273) a Bratislavský (262). Aktuálne je na Slovensku 42 371 aktívnych prípadov, pričom v nemocniciach je 1 411 hospitalizovaných pacientov, z ktorých potvrdené ochorenie COVID-19 má 1 237 z nich.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Igor Matovic, korona.gov.sk, MZ SR | Foto: depositphotos.com, FB/Igor Matovic