Strana Hlas od začiatku svojej existencie sľubovala voličom transparentné vedenie financovania hnutia. Na poslednej tlačovej besede však Petra Pellegriniho poriadne rozčúlila otázka jednej z novinárok, ktorá sa zaujímala o finančné dary venované mimoparlamentnému subjektu.

Peter Pellegrini, ktorý mal nedávno spor s Igorom Matovičom, sa na poslednej tlačovej besede strany Hlas poriadne rozčúlil. Novinárka Mária Benedikovičová z Denníka N sa ho totiž opýtala na finančné dary venované strane, ktoré nie sú transparentne uvedené na stránke. Podľa jej slov chýbajú uvedení niekoľkí darcovia a jedného darcu stránka neskôr zmazala.

Pellegrini ale tvrdí, že vo výročnej správe bude všetko uvedené správne a že má ísť len o technické chyby, o ktorých predseda nebýva informovaný. „Ja som nič neupravoval, to majú na starosti technici a neviem k akým zmenám tam došlo… Už tri dni nás tu naháňate, lebo si myslíte, že ste obrovská investigatívka,“ rýpol do novinárky, ktorú oslovil dokonca „moja zlatá“.

Hoci Benedikovičová uviedla, že aj on by mal dodržiavať pravidlá transparentnosti, Pellegrini je presvedčený o čistom postupe: „My máme financovanie krištáľovo čisté. Choďte sa pozrieť do OĽANO, čo tam stvárajú. A pripomínam, pani kolegyňa, že my nemáme ani jedno euro zo štátneho rozpočtu!“ rozohnil sa politik. Napokon novinárku poslal na ulicu:Ja vám nedovolím, aby ste si tu fabulovali a vymýšľali nejaké fantasmagórie… Vy, keď si chcete robiť svoje divadlo, tak si ho choďte robiť vonku tuto na ulicu na Lazaretskú 15 dopredu, dobre?“ zakončil. Novinárka vo svojom článku uviedla, že strana Hlas tabuľky po tlačovej besede opäť pozmenila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/Politikum, FB/Peter Pellegrini