Pravda alebo len zbytočne zveličená a nezmyselná kritika s pachuťou osobných sporov z minulosti? Slávny Roy Keane sa ostro pustil do Erlinga Haalanda, najlepšieho strelca prebiehajúceho ročníka Premier League.

Bývalý hráč Manchestru United a dnes televízny expert vyhlásil, že výkon Erlinga Haalanda v šlágri kola medzi Manchestrom City a Arsenalom (0:0) bol nedôstojný a celkovo vraj v ostatnej dobe podáva výkony hodné treťo či štvrtoligového hráča.

Pravdou je, že Haaland nestrelil trikrát v rade gól za Citizens a medzitým ani v príprave za Nórsko proti Slovensku a Česku, a teda, jeho gólové suchoty už presiahli 400 minút.

Avšak ak niekto minulú sezónu v premiérovej sezóne stanovil nový rekord súťaže a aktuálne zase vedie tabuľku strelcov, zrejme sú takéto slová nemiestne. „Jeho hra je celkovo zlá. Musí sa zlepšiť,” nedpoustil si niekdajší stredopoliar United poznámku na hráča mestského rivala.

Každopádne, Roy Keane mal pred viac ako dvomi desaťročiami veľký osobný spor s otcom Erlinga, ktorý ho raz vážne zranil, aby mu to po viac ako roku Keane poriadne hrubo oplatil. Či má ale aj tento starý spor podiel súčasnej kritiky, ťažko povedať.

Zdroj: Goal.com | Foto: IG/erling.haaland