Na začiatku mája odovzdali poslanci z opozície takmer 600-tisíc podpisov na iniciovanie referenda o predčasných voľbách. Politici víťazoslávne hlásili, že sa blíži koniec súčasnej vlády, no ich radosť bola predčasná. Karty totiž poriadne zamiešala Zuzana Čaputová.

Po obdržaní a následnej kontrole podpisov sa prezidentka rozhodla obrátiť na Ústavný súd s otázkou o ústavnosti referenda. Rozhodnutie napokon padlo pred pár hodinami, pričom referendum oficiálne nebude. Je iba otázkou času, kedy budú opoziční poslanci tvrdo kritizovať výsledok, ku ktorému dospeli ústavní sudcovia.

Nesúhlas sa však objavil aj v radoch koalície, a to priamo od Igora Matoviča. Podľa jeho vyjadrenia by Čaputová s referendom súhlasila, ak by hlasy vyzbierala strana Progresívne Slovensko, ktorej bola v minulosti členkou. Predseda strany OĽaNO je presvedčený, že vtedy by nemala záujem ani o posudok od Ústavného súdu.

Expremiér sa domnieva, že najväčší problém sú práve autori petície. ,,Podpisy zbierali ľudia, ktorými jej majestát v skutočnosti pohŕda, tak ich o právo vyjadriť sa okradla. Podlé a zákerné. Pľuvanec do očí 600-tisíc ľuďom. Nie, nie som za predčasné voľby, ALE som hlboko presvedčený, že voliči opozície majú práve na konanie referenda o tejto otázke, bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nie,“ napísal Matovič na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: Twitter, YT/SME, FB/Zuzana Čaputová