V priebehu posledného roka príslušníci NAKA obvinili alebo zatkli viac ako 50 vplyvných verejných činiteľov. Dôvodom sú zásadné podozrenia zo spáchania závažných trestných činov. Situácia v spoločnosti nie je ľahostajná ani Robertovi Kaliňákovi.

Hovorí sa, že mnohí politici i podnikatelia po desiatkach nočných zásahov NAKA radšej prespávajú inde, ako v mieste svojho trvalého bydliska. To však nie je prípad bývalého ministra vnútra, ktorý býva doma a nebojí sa možného vyšetrovania.

Robert Kaliňák je však presvedčený, že rozhodnutia vlády a pravidelné zatýkanie verejných činiteľov spôsobili deštrukciu právneho štátu. ,,Hovoria o tom rozhodnutia Ústavného súdu, Generálne prokuratúry a správa SIS. Keby SIS-ka napísala takú správu za nás, tak už všetci visíme. Tú správu, v ktorej sa uvádza, že existuje skupina policajtov a prokurátorov, ktorí manipulujú vyšetrovanie a vo väzení sú ľudia na základe vymyslených výpovedí. To je škandalózne. Už neplatí, že padni komu padni,“ povedal politik v rozhovore pre Hospodárske noviny.

50-ročný rodák z Bratislavy je presvedčený, že vláda expremiéra Matoviča rozbehla politické procesy, pričom zámerom bolo nájsť špinu na stranu Smer-SD. ,,Pčolinského zavreli preto, že začal upozorňovať na kupovaných svedkov a falošné výpovede. Keď na to upozornil šéf NAKA Zurian, aj jeho dali dole. Keď to začala riešiť inšpekcia, tak dali dolu aj jej riaditeľa Adriana Szaba. Čerešničkou na torte je, že v momente, ako vyšetrovateľka obvinila nájomného udavača z krivej výpovede, tak aj ju dali dole,“ upozorňuje Kaliňák.

Muž, ktorý politickú kariéru ukončil koncom roka 2018, považuje za najväčší škandál snahu zatknúť troch podozrivých z krivých výpovedí. Nepodarená akcia, ktorá bola Prezídiom policajného zboru náhle prerušená, umožnila útek dvoch podozrivých. Dokonca mala byť z tohto prípadu odstavená aj šéfka vyšetrovacieho tímu. ,,Týmto zásahom do vyšetrovania závažných podozrení z manipulácie najväčších káuz, to už nie je len otázka skupiny prokurátorov a policajtov, ale verejné priznanie, že sa na tom priamo podieľajú aj politici,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovensko.hnonline.sk  |  Foto: YT/Startitup, HNtelevízia, FB/Polícia SR