V nedeľnej politickej relácií televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom prebehla poriadne ostrá debata. Do štúdia totiž zavítal súčasný minister obrany Jaroslav Naď, ako aj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý sa objavil i na uniknutých nahrávkach polície.

Hoci Robert Fico na chate kamarátom prezradil, že mu zmizlo 50-tisíc eur aj zlaté mince, polícií to nenahlásil so slovami, že: “Komu budem vysvetľovať, že som mal 50-tisíc v kancelárii alebo niečo podobné?” Neskôr uviedol, že išlo o jeho úspory získané predajom zariadenia z predošlého bývania.

Kaliňák ale v Na telo odrazu tvrdil, že ide o nedorozumenie a omyl a Ficovi sa vlastne peniaze nestratili: “Smer disponuje väčším množstvom peňazí a v prípade Roberta Fica – je držiteľom takého množstva peňazí, aby toto bolo v pohode. Ja si myslím, že išlo o nedorozumenie,” prekvapil exminister, ktorý tak považuje pôvodnú krádež za vybavenú.

Reč prišla okrem iného aj na tú časť nahrávky, kde advokát Gašpar nahovára Kaliňáka, aby vo výpovedi uviedol, že Makóa nominoval na jeho post zosnulý Lučanský, keďže “ten to už nepotvrdí ani nevyvráti“. Kaliňák ale tieto slová považuje za Gašparove stanovisko, na ktorom nevidí nič zlé: “Je to jeho vnímanie sveta.“ Naď  sa ale domnieva, že viaceré informácie z nahrávky môžu mať trestnoprávne dôsledky: “Osobne si myslím, že sme počuli na nahrávkach len špičku ľadovca,” dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Na telo s Michalom Kovačičom