Je tomu už deväť rokov, čo Dara Rolins (46) čelila najväčšej životnej skúške, keď v dôsledku nehody, ktorej bola priamou účastníčkou, zomrel 63-ročný Jindřich Rotrekl. Speváčka v tom čase nečelila len odsúdeniu zo strany rodiny nebohého, no aj fanúšikov, ktorí sa rozdelili na dva tábory.

Dara Rolins je na slovenskej hudobnej scéne už od svojho útleho veku, avšak pred deviatimi rokmi sa jej otočilo chrbtom množstvo fanúšikov. Všetko zapríčinila nešťastná dopravná nehoda, pri ktorej zomrel 63-ročný Jindřich Rotrekl. Kým speváčka viedla automobil, muž v stredných rokoch šiel v protismere na motocykli, pričom práve Dara mala vojsť do jeho jazdnej dráhy.

Incident, ktorý zmenil životy mnohých ľudí, upadol časom do zabudnutia, avšak počas rozhovoru pre portál neovlivni.cz sa Dara k pandorinej skrinke predsa len vrátila. Aj keď dostala spevácka diva dvojročnú podmienku, je presvedčená, že vo svojej podstate neurobila nič zlé. „Hoci som bola odsúdená, v jadre viem, že som neurobila nič zlé: nepožila som alkohol, nešla som rýchlo. Ale stalo sa. A kedykoľvek idem rovnakým miestom, vždy si uvedomím, že je tam mnoho otáznikov,“ uviedla Dara.

Slová hviezdy však nenechali chladnou vdovu po nebohom mužovi, ktorá blondínke venovala poriadne ostré slová. „Ako sa môže vyjadriť, že nič neurobila?! Keby nič neurobila, nemala by zákaz šoférovania a nebola by odsúdená,“ uviedla pre portál expres.cz Oľga Rotreklová. Zdrvená žena taktiež nerozumie, aké otázky môžu trápiť Daru, keďže je presvedčená, že všetky dôkazy sú práve proti nej. „Z akého dôvodu vošla svojím vozom do protismeru, čomu sa venovala pred nárazom, keď nebola námraza, nebola mokrá vozovka, bola stometrová viditeľnosť, nebolo to v zákrute…“ zamýšľa sa vdova.

„Bolo by vhodné, aby sa už k nehode nevyjadrovala, keď si ani po deviatich rokoch nemôže v hlave zrovnať, že je to práve ona, kto mi svojou jazdou zabil manžela a dcéram otca… Ona trpela, že ju opustil otec dieťaťa, ale dokáže si vôbec predstaviť, ako nám asi bolo, keď nás musel opustiť manžel?“ nešetrila Rotreklová Daru pre expres.cz.

Zdroj: neovlivni.cz, expres.cz