Registrované partnerstvá spojené s väčšími právami sú témou, ktorá dlhodobo rozdeľuje spoločnosť. Mnohí politici sú si vedomí, že sa k LGBTI+ komunite musia vyjadrovať opatrne predovšetkým po tragickej udalosti pred podnikom Tepláreň. Poslanec za stranu OĽaNO sa s tým však nekašle a rozhodol sa zverejniť mimoriadne ostré vyjadrenie na adresu spomínanej komunity.

Milan Kuriak je kresťansky založený človek, ktorý zásadne prezentuje konzervatívne názory. Nie je to tak dávno, čo Slovenky upozornil, aby sa aj počas leta obliekali ,,dôstojne a cudne“. Nepovažuje totiž za správne, aby ženy nosili oblečenie, ktoré odhaľuje ich hrudník alebo končatiny, i keď pretrvávajú horúčavy.

Bolo tak otázkou času, kedy sa poslanec vyjadrí k LGBTI+ komunite, ktorá v posledných dňoch získala veľkú pozornosť. Dôvodom je dvojnásobná vražda na Zámockej ulici pred podnikom Tepláreň, ktorú spôsobila Jurajova nenávisť voči gejom. Aj napriek tomu však politik popiera akékoľvek násilie voči členom tejto komunity. ,,Ľudia na Slovensku majú obrovské množstvo iných problémov, ktoré ich trápia… Dajte už, prosím, pokoj s LGBTI+ agendou,“ rozčúlil sa na sociálnej sieti.

Nedávno vznikla aj iniciatíva na podporu práv LGBTI+ komunity s názvom ,,Ide nám o život“. Organizácia vyzýva vládu a parlament, aby vytvorili pre túto komunitu bezpečné prostredie pre život, a zároveň ich zrovnoprávnili s celou spoločnosťou. Kuriak okamžite oznámil, že spomínanú iniciatívu rozhodne nepodporí.

Známy “oľanák“ sa dokonca rozhodol poslať odkaz ľuďom, ktorí sú verejne odsudzovaní za svoju inakosť. ,,Vám nejde o život, ide vám o niečo úplne iné. Prestaňte vyhrocovať napätie medzi ľuďmi na Slovensku. Nesúhlasím, aby manželstvá osôb rovnakého pohlavia boli zrovnoprávnené s manželstvami muža a ženy. Rodina, manželstvo je zväzok muža a ženy… Nikto vašu bezpečnosť neohrozuje ani nechce ohrozovať. Prestaňte vydierať a zneužívať smrť mladých ľudí na presadzovanie vašich záujmov a nebezpečnej ideológie,“ odkázal členom komunity LGBTI+.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Milan Kuriak  |  Foto: FB/Milan Kuriak, Tepláreň