Od osudnej nehody Michaela Schumachera na lyžovačke ubehli už takmer tri roky. Slávny jazdec Formuly 1 upadol do kómy, z ktorej sa síce neskôr prebral, ale jeho stav zostal naďalej veľmi vážny a žiadne výraznejšie zlepšenie nenastalo. Šéf automobilky Mercedes Gerd Krämer popísal Michaelovu situáciu slovami, z ktorých vám prebehne mráz po chrbte.

[sociallocker]Michael Schumacher je legendou auto-moto športu a historicky najlepším pilotom Formuly 1 vôbec. Získal v nej sedemkrát titul Majstra sveta. Kariéru ukončil v roku 2006, ale o štyri roky neskôr sa ešte na tri sezóny do kolotoča F1 vrátil. Na trati sa mu zranenia a nehody vyhýbali, ale ten najvážnejší úraz ho čakal v Alpách na lyžovačke. V decembri 2013 totiž slávny pilot F1 narazil hlavou do skaly a odvtedy sa nachádzal v kritickom stave v umelom spánku.

Clipboard18

Hoci istý čas fanúšikovia začali veriť v zlešpenie, najmä potom, čo sa šírili informácie, že Michael sa prebral z kómy, ale odvtedy sa stav legendárneho jazca nijako nezlepšuje a smutné slová riaditeľa automobilky Mercedes Gerda Krämera pre web Itechpost.com zarmútili každého Michaelovho fanúšika.

“Michael se už na verejnosti neobjaví, zázraky sa totiž nedejú. Jeho zdravotný stav sa nelepší. Michael nemôže chodiť ani komunikovať. Svoje okolie síce vníma, ale prakticky na neho nemôže reagovať. Jeho uzdravenie je prakticky vylúčené. Musel by sa stať zázrak!”

Zdroj: Čas.sk | Foto: YouTube.com
[/sociallocker]