Ubehlo takmer deväť mesiacov od vraždy novinára Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej, pričom pred pár týždňami došlo k nečakanému zásahu NAKA, ktorý vyšetrovanie posunulo míľovými krokmi dopredu. Objavili sa prepojenia osôb, o ktorých nikto netušil, na čo zareagoval aj novinárov otec Jozef Kuciak.

Polícia vo štvrtok 27. septembra zasahovala v meste Kolárovo, pričom zadržali štyri osoby obvinené z vraždy mladého páru. Konkrétne išlo o Tomáša Szaba, Miroslava Marčeka, Zoltána Andruska a Alenu Zsuzsovú, ktorá mala byť údajným objednávateľom vraždy mladej dvojice.

Celú situáciu pozorne sleduje rodina zavraždenej dvojice, pričom sa otec Jána Kuciaka rozhodol prezradiť svoj pohľad na celú záležitosť. Podľa jeho názoru je skutočný objednávateľ stále na slobode. ,,Tí štyria – objednávateľka, sprostredkovateľ a dvaja vrahovia – nekonali na vlastnú päsť. Viacmenej, môj názor je, že pán Kočner by sa sám k takému kroku neodhodlal, aby si priamo objednal vraždu,“ priznal Jozef Kuciak pre idnes.cz.

Kuciak starší tiež upozornil na to, že za týmto ohavným činom je určite osoba, ktorá disponuje mocou a finančnými prostriedkami. ,,Za všetkým sú peniaze. Špinavé peniaze. A ja neverím, že za týmto nie je pranie špinavých peňazí,“ dodal.

Zdroj: zpravy.idnes.cz  |  Foto: YouTube, Facebook