Otcovi slovenskej speváčky našli rakúski policajti v roku 2013 v aute 2,5 kg kokaínu. Zo štyroch rokov sa mu trest skrátil na dva. Pre Plus 7 dní porozprával, ako to v rakúskej väznici fungovalo. Podľa toho, čo opísal to tam vôbec nevyzerá ako vo väzení.

[sociallocker]Jeho dcéru, Luciu Olešovú poznajú Slováci najmä zo speváckej súťaže SuperStar. Tá sa dnes síce živí spevom, ale v Nemecku. Jej otec Jozef Oleš povedal, že ani nevedel, čo pri sebe má. Myslel si, že len preváža nejaké balíčky a dostal za to 1500 eur. Súd ho ale odsúdil na 4 roky, napokon si odsedel len dva.

295940_251228558231809_6697046_n
Dcéru Jozefa Oleša, Luciu, poznáme zo speváckej súťaže SuperStar

Jozef opísal väznicu ako modernú a pohodlnú. Pre Plus 7 dní sa vyjadril, že to tam bolo všetko čisté. Dodal: „Keď je väzeň normálny, celý svet je tam normálny”. Vo väznici pracoval ako šéf práčovne. Okrem toho mal na starosti aj knižnicu s medzinárodným obsahom, keďže ovláda 6 jazykov. Mal pomáhať aj dozorcom s prekladaním. Napríklad aj pri vypätých situáciách, keď bolo potrebné upokojiť iných spoluväzňov. „S labilnejšími prípadmi, keď si trieskali hlavu o stenu alebo si chceli inak ublížiť, bolo treba komunikovať a upokojiť ich. Boli to často drámy,” vysvetlil.

2Ry9UaRGQ8btwsX1tX7TXw~Otec-spev-ky-Lucie-Ole-ovej-skon-il-v-ruk-ch
Jozefovi našli rakúski policajti v aute 2,5 kg kokaínu

Jozef Oleš hovorí, že si vo väzení oddýchol. Za dobré správanie dokonca mohol raz za dva týždne odísť na dva dni na vychádzku. Bez obojka, nikto vás nekontroluje. Treba napísať adresu, kam chcete ísť,” doplnil Oleš. Povedal aj to, že z rakúskeho väzenia neodíde človek po odsedení trestu ako úplná troska.

Zdroj: topky.sk | Foto: flickr.com, Facebook [/sociallocker]