Je tomu len zopár hodín, čo sa po dvadsiatich rokoch rozlúčila s televíznymi kamerami obľúbená moderátorka Adriana Kmotríková. 49-ročná blondínka sa rozhodla posunúť v živote ďalej a aj z tohto dôvodu dala 5. januára JOJ-ke definitívne zbohom.

Adriana Kmotríková patrila dlhé obdobie k najúspešnejším tváram televíznych obrazoviek, pričom viac ako 15 rokov pôsobila v spravodajstve TV JOJ. Po radostných, no aj zložitých životných situáciách sa však rozhodla spraviť krok vpred a pôsobeniu pred kamerami dala stopku. Okrem chuti užívať si život a vyskúšať niečo nové ju k tomu dohnali i okolnosti, ktoré musela prežívať ako verejne známa osobnosť.

Moderátorka sa s divákmi rozlúčila 5. januára, kedy sa poslednýkrát posadila do kresla vedľa Jána Mečiara. Posledná reportáž, ktorú mala možnosť vidieť priamo zo štúdia, bol jej vlastný medailónik, pričom ho pre ňu pripravili kolegovia z televízie. Ešte pred vysielaním však Adriana zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Facebook otvorený list divákom, v ktorom čiastočne objasňuje svoje rozhodnutie o ukončení kariéry.

Slová Adriany v plnom znení

“Milí priatelia, dnes je pre mňa smutný deň, dnes večer sa vám z televíznej obrazovky v Novinách TV JOJ prihovorím naposledy, rozlúčim sa s divákmi i s kolegami, ktorí boli 15 rokov súčasťou môjho života. So slzami v očiach opúšťam Televíziu JOJ.

Dôvodov, prečo som dospela k životnému rozhodnutiu je viac, ale tu je ten NAJVAČŠÍ: Počas celej mojej televíznej kariéry som si o sebe prečítala toľko výmyslov a kládla si pritom otázku – prečo? Až som si jedného dňa povedala, že stačí! Slovenský bulvár totiž v honbe za senzáciou je bez váhania ochotný ublížiť a porušiť akékoľvek etické či morálne princípy.

Brániť sa proti tomu je boj s veternými mlynmi. Počas tých rokov výrazne ovplyvňoval mienku o mne, často o mne písal ako o bohatej pani, ktorá nemá iné na starosti, iba rozhadzovať peniaze. Pravda je taká, že som úplne obyčajná mama, ktorá varí, perie, upratuje, vláči tašky s nákupom a nemá žiadnu pomocnicu v domácnosti. Robím to rada a s láskou, takisto, ako som si s láskou každý večer sadala do štúdia a vysielala pre vás.

Verte mi, že nie je príjemné čítať o sebe, keď sa vaše najintímnejšie a najbolestivejšie chvíle života prepierajú na verejnosti. To, že si z nemocníc získavali informácie o mojich onkologických ochoreniach, ani nepotrebuje komentár. Ale to, že príloha denníka Plus 1 deň nemá zábranu ani pošpiniť pamiatku mojej 5-ročnej nebohej dcérky, to naozaj bolí!

A keď napríklad sedíte s rodinou pri sviatočnom nedeľnom obede pri štyroch zapálených adventných sviečkach a cinkne vám v poradí asi 10. esemeska od Plus 1 dní: “Môžete sa vyjadriť k náhlemu odchodu z TV JOJ?!” Pritom sa o tom už celý týždeň písalo. Tak odpoviete: “Čo si to dovoľujete a čo vás je vôbec do toho?” Táto odpoveď však bola výlučne určená netaktnej redaktorke, a NIE VŠETKÝM ČITATEĽOM, ako to potom bolo niekoľkokrát prezentované. Takto arogantne by som si NIKDY nedovolila vystupovať voči divákom. A preto, prosím, neverte všetkému, čo čítate na stránkach bulváru.

A na záver to najdôležitejšie: Ďakujem vám všetkým, ktorí ste mi po celé tie dlhé roky zachovali priazeň, možno som nevyhovela vždy každému, ale snažila som sa. Na roky v televízii JOJ budem spomínať s láskou. Vaša Adriana.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ