Po vyhrážkach voči viacerým novinárom sa mal Kočner údajne chystať dokonca na odstránenie známeho muža z politiky! V rozhovore poslanec prezradil, ako sa o tomto otrasnom plánovanom čine dozvedel.

Marián Kočner je aktuálne vďaka výpovediam niektorých z obvinených v prípade Kuciakovej vraždy sám zapletený do vyšetrovania zločinu, hoci ide doposiaľ len o ich tvrdenia. Na povrch ale vyplávali ďalšie znepokojujúce informácie o tom, že Kočner sa mal chystať na odstránenie známeho slovenského poslanca.

Jozef Rajtár (SaS) sa podľa vlastných slov v rozhovore pre Aktuality postaral o 5 či 6 trestných oznámení na osobu Kočnera kvôli kauze Five Star Residence, 17 bytov za 1 euro a ďalšie prevody spolu s Bašternákom. To malo byť dôvodom, pre ktorý sa ho údajne podnikateľ rozhodol dať odstrániť, o čom sa poslanec dozvedel od polície, ktorá ho prišla o  veci informovať: „Prišli v čo najkratšom čase a informovali ma o tom, že majú operatívne informácie, že Kočner sa pokúsil nejakým spôsobom na mňa zorganizovať vraždu,“ šokuje so slovami, že malo ísť o nahrávku, ktorú získala polícia.

Rajtár dokonca dostal od mužov zákona ochranu na dlhšie obdobie, keďže informácia o pláne vraždy mala prísť už po prevalení Kuciakovej kauzy, a tak nechceli nič podceniť. Ochrana trvala približne do obdobia zadržania Mariána Kočnera a Rajtár sa preto rozhodol prehovoriť až teraz. Ďalšia pripravovaná vražda, ktorú mali chystať obvinení vo vražde Kuciaka, mala mať za cieľ odstrániť námestníka Generálnej prokuratúry Petra Šufliarskeho, ktorý je považovaný za druhého najmocnejšieho muža na GP a ktorý dozoroval aj v známych mafiánskych kauzách. Obvinení sa pokúsili podaním sťažnosti dostať na slobodu, no pred chvíľou rozhodol senát Najvyššieho súdu, v ktorom predsedá Štefan Harabin, o zamietnutí sťažnosti a obvinení tak zostávajú naďalej vo väzbe.

Rajtár tvrdí, že Kočner ho chcel dať zabiť

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube/Plus 7 dní, RTVS