Desiatky dobrovoľných hasičov momentálne zasahujú na severe Slovenska, aby nezištne pomohli pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity. Do postihnutých oblastí sa v ranných hodinách vydalo päť autobusov s 250 hasičmi z rôznych okresov!

Neuveriteľných 250 hasičov z okresov Galanta, Dunajská Streda, Komárno, Prešov, Sabinov, Bardejov, Pezinok, Senec, Senica, Skalica a Nové Zámky od obeda pomáha v postihnutách oblastiach pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity. Dobrovoľných hasičov, ktorí boli na miesto prevezení piatimi autobusmi, doplnilo ďalších 100, pričom títo zvolili iný spôsob dopravy. Ide o sústredenú pomoc dobrovoľných hasičov ohromných rozmerov!

Ako informuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru Slovenska, členovia dobrovoľných zborov sú rozdeľovaní do jednotlivých obcí podľa požiadaviek starostov. Posádky zasahujú v obciach Sihelné, Novoť, Zákamenné, Krušetnica, Oravská Lesná či Mútne. Historicky prvýkrát v spolupráci HaZZ a DPO SR došlo ku koordinovanému presunu takého veľkého množstva hasičov na pomoc ku konkrétnej udalosti.

Zdroj: HaZZ