Je všeobecne známe, že v Číne sú iPhony veľmi vyhľadávané a taktiež aj drahšie ako na iných miestach. Jeden čínsky muž však zašiel až do takého extrému, že si iPhone doprial za peniaze, ktoré získal z predaja jeho novorodeného dieťaťa!

[sociallocker]Podľa médií malo ísť v prepočte o sumu až 3 300 €, ktoré chlapíkovi zaplatil neznámy kupca za jeho len 18-dňovú dcérku. Na iPhone či vysnívanú motorku táto suma stačí, no nezodpovední rodičia na tento čin poriadne doplatili.

baby

Matka dieťaťa pracovala len na čiastočné úväzky a otec trávil väčšinu času v internetových kaviarňach. Keď sa im dieťa narodilo, mali len 19 rokov a neboli finančne zabezpečení. Túto ”finančnú prekážku” sa rozhodli vyriešiť takýmto otrasným spôsobom aby si tak vedeli dopriať materiálne radosti. ”Sama som bola adoptovaná a veľa ľudí v mojom meste posiela svoje deti cudzím ľudom aby ich vychovali. Naozaj som nevedela, že je to ilegálne,” vyjadrila sa k činu matka. Tá skončila len s podmienkou, no otec si vyslúžil tri roky v base.

Podľa odhadov bolo za minulý rok unesených viac ako 200 000 čínskych chlapcov a dievčat za účelom ich ďalšieho predaja na internete. Obchod s deťmi je v Číne dlhodobejším problémom, no napriek úsiliam úradov a vyššej moci táto hrozivá praktika stále prosperuje a zanecháva tisíce rozdelených rodín.

Zdroj: nextshark.com, thehindu.com   Foto: pixabay [/sociallocker]