Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť o otrasnom čine, ktorý má na svedomí 42-ročná žena z Banskej Bystrice. Katarína K. bola obvinená z vraždy svojho dlhodobo nezvestného manžela, ktorý bol chladnokrvne popravený ešte v roku 2002.

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil z vraždy manžela 42-ročnú Katarínu K., ktorá sa mienila zbaviť svojho partnera obzvlášť krutým spôsobom. Žena bývala so Stevom K. z Nemecka v Banskej Bystrici v Rakytovciach, keď zrazu nečakane zmizol. Po manželských nezhodách, kde mienila profitovať predovšetkým z majetku obete, naplánovala vtedy 25-ročná žena pred Vianocami 2002 jeho popravu.

Katarína omámila svojho partnera liekmi v nápoji, nechala pootvorené dvere do domu, kde mali okamžite bezprostredný prístup vykonávatelia vraždy. Tí Stevea zbili, zviazali plachtami, naložili do kufra vozidla a odviezli ho do lesa. Počas cesty sa muž ešte prebral, pričom v snahe zachrániť si vlastný život vykopol sedadlá auta. Vrahovia však obeť zbili do bezvedomia, pričom ju jeden z páchateľov bodol do krku. Muža v ľahkom odeve mali v chladnom decembrovom počasí zahrabať konármi, avšak časti jeho tela boli objavené v máji tohto roku.

„Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry z vraždy obvinil Katarínu K. (42), Mareka S. (40) a Herberta P. (38), ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov, prípadne výnimočný trest. Všetci sú už vo väzbe,“ informovala polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia