Jedným z najzákladnejších pravidiel, ktorým by sa mali riadiť muži zákona je heslo: ,,Pomáhať a chrániť.“ Sú však momenty, kedy sa policajti namiesto pomoci rozhodnú obyčajnému občanovi skomplikovať deň a ešte ho aj ,,obrať“ o pár eur. Potvrdzuje to muž, ktorý sa podelil o nepríjemný zážitok na sociálnej sieti.

Bratislavská hlavná stanica je dlhé roky považovaná za zastaralú, pričom vôbec nezodpovedá potrebám cestujúcim. Pred budovou sú totiž vyhradené miesta pre vodičov, ktorým pasažieri rýchlo vystúpia alebo nasadnú do auta. Problémom je však fakt, že tieto vybrané miesta pravidelne obsadzujú taxikári. Z tohto dôvodu neznámeho muža prekvapilo, keď za ním prišli policajti s jasným stanoviskom.

Vyjadrenie Slováka

,,Naozaj nie som človek, ktorý sa zvykne sťažovať. Bratislavská hlavná stanica je hanbou už roky. Nečudo. Dnes mi však život nestrpčila samotná stanica, ale policajti. Tí totiž dnes pokutovali každého, kto si pred stanicou dovolil zastaviť, aby vyložil alebo naložil niekoho z auta. Ja som sa dnes, ako každý pondelok, vybral pre moju postihnutú babičku, ktorá vlakom prichádzala na odborné vyšetrenie do Bratislavy. Keď som prišiel, babička už čakala pred stanicou. Zastavil som tam, kde to roky na moment robíme všetci a kde aj ja zastavujem už minimálne 20 rokov. Zrazu bol pri mne štátny policajt, že tu nesmiem zastavovať a že mám zaplatiť pokutu. Babička vyťahuje preukaz ZŤP, ale ani to nepomáha. Policajt je neoblomný. Pokuta 20 euro.

Nejde o peniaze a nezvyknem sa hádať s policajtami, ale dnes som cítil krivdu. Stará a nevyhovujúca stanica nemá vyriešené nastupovanie a vystupovanie cestujúcich. Pás, kde sa to asi má robiť, je totiž permanentne obsadený taxíkmi. Starý a postihnutý človek je na našej stanici bezradný. Pokutu som zaplatil. Babička celou cestou plakala a stále sa mi do ruky pokúšala vložiť požmolenú 20-eurovku, čo som, samozrejme, odmietol. Myslím, že okrídlené “pomáhať a chrániť” takto nefunguje.“

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Pixabay, YouTube