81-ročný deduško ležal s demenciou v miestnom domove dôchodcov, kde sa mal oňho s láskou starať personál. Keď si však rodina všimla čudné rany na jeho chrbte, rozhodli sa do izby namontovať skrytú kameru. To, čo objavili na záberoch, im vohnalo slzy do očí!

Starček menom Anthony Graham Taylor z Anglicka začal v roku 2015 trpieť demenciou. Hoci sa o neho obetavo starala manželka, jeho stav si vyžadoval čoraz viac opatery a keďže žena začala mať sama zdravotné problémy, rodina sa rozhodla umiestniť dedka do domova dôchodcov.

Po čase si príbuzní podľa informácii britského denníka DailyMail všimli na dedkovom chrbte čudné rany, ktoré nevedel nik vysvetliť. Rozhodli sa preto pre radikálny krok a v izbe umiestnili skrytú kameru. To, čo na nej po čase našli, im vohnalo slzy do očí.

K deduškovi sa totiž v domove správali horšie ako k zvieraťu a keď s ním chceli pohnúť, kričal od bolesti „pomoc“ či „prosím, nie“. Opatrovateľka mu na oplátku odvetila vulgarizmami: „Drž hubu, ty idiot!“ Ten časom napriek prevozu do nemocnice zomrel, no rodina zariadeniu nedokáže tento prístup odpustiť a obrátili sa na políciu. Úrady napokon vyhodnotili správanie personálu ako nevhodné, no k obvineniu pristúpiť nemohli. Rodina sa rozhodla svoj príbeh zdieľať, aby varovali aj ostatných rodinných príslušníkov.

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: YouTube/Daily Mail, Pexels