Nie sú to ani dva týždne, čo nahnevaná mamička zverejnila na sociálnej sieti svoju nepríjemnú skúsenosť z pohotovosti a už tu máme ďalší prípad hyenizmu. Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská by sa mala rozhodne zamyslieť predtým, ako opäť verejne vyhlási, že kvality služieb v nemocniciach či na pohotovostiach sa zlepšujú.

Nahnevaná mamička Monika sa na sociálnej sieti podelila so svojím nepríjemným zážitkom z pohotovosti v Dunajskej Strede, pričom mala vážne obavy o svoju dcérku. Správanie služby konajúcej lekárky ju však absolútne šokovalo a potrebnú pomoc našla až v lekárni, kde jej pracovníčka ochotne pomohla a odporučila vhodné lieky.

Vyjadrenie matky

,,V Šamoríne nie je pohotovosť? Bez auta máte smolu! Ja ho, našťastie, mám a keďže mojej dcére bolo v sobotu večer zle, celý deň zvracala, bolelo ju brucho, tak som neváhala a zaviezla som ju do DS na pohotovosť. Keďže tam, našťastie, nechodíme často, netušila som, čo nás čaká. Studená čakáreň tesne pri vchode, prievan, také smradľavé wc, že sa pogrcia aj ten, kto nechce.. Konečne sme sa dostali dnu na očakávané vyšetrenie a čakala nás tam ženská v civile s vyloženou nohou prežúvajúca tyčinky. Na lekárku sa nepodobala, ale veď to je jej vizitka, za to ešte môže byť odborník. Opísala som potiaže a čakala som vyšetrenie, nakázala sestričke pichnúť injekciu bez vyšetrenia, len si ťukala do PC, dačo si šomrala pod nosom, a keď som ju vyzvala, nech dcéru vyšetrí, odmietla, že diagnóza je jasná- K58!“ napísala šokovaná mamička, pričom vo svojej skúsenosti pokračovala.

„Odkiaľ mám vedieť, čo to je? Na lekársku správu bez vyšetrenia drzo uviedla: Obj: sliznice vlhké, dýchanie čisté, akcie srdca pravidelné, ozvi ohraničené, brucho prehmatané, atď… Má mať diétu a piť Pepsi, dala nám predpis na lieky proti hnačke a nie proti zvracaniu. Otrasný prístup, ešteže som natrafila na milú pani v lekárni, ktorá mi dala lieky proti zvracaniu a probiotiká. Neviem, ako to je na inej pohotovosti, ale do DS už viac nepôjdem! Ak sa odhodláte ísť za pomocou do DS na pohotovosť a bude mať službu p. tzv. doktorka Katarína S., očakávajte takéto profesionálne vyšetrenie. Dúfam, že sa nájdu aj tam lekári na inej úrovni a ešte viac dúfam, že pohotovosť, ktorá je veľmi úbohá, ešte dlho nebudem musieť navštíviť.“

Zdroj: Facebook/Monika Š.P.  |  Foto: Pixabay, YouTube, google.com